DOSTALI JSME CENU DĚTSKÉHO DIVÁKA

25. dubna 2011 v 21:47 |  Kde jsme hráli
Březnu vévodily Papírové pohádky aneb Tři bajky o kmotru zajíci. Tento staronový titul s rozšířením, potřebuje diváky, aby se děj mohl vyvíjet. To se událo v míře nevídané v krásném turnovském divadle. Na postupové přehlídce Turnovský drahokam jsme byli v roli hostů, nesoutěžně. Přesto jsme odjížděli s cenou a to nejcenější.
Získali jsme cenu dětského diváka!!!
27.4. jsme již soutěžili v Praze na postupové přehlídce Pražský Tajtrlík. Ve velmi kvalitně obsazené přehlídce (12 souborů jsem získyli velmi cenné doporučení k postupu na celostátní přehlídku Loutkářská Chrudim. Ale doporučení není nominace a tak budeme čekat, jestli se pro nás najde místo a čas.
Jak může být toto představení proměnlivé jste mohli vidět o pár dní později, 1. dubna v turnovském muzeu na Noci s Andrsenem. Zde vstoupili aktivně diváci do hry nejen slovně, ale i fyzicky. Byli přizváni aby převzali loutky a s nimi i role. Divadelní publikum se proměnilo ve fandící publikum na závodech. Nakonec Kmotr Zajíc zmoudřel a šlo se za dalším bohatým programem, který byl v rámci Noci s Andrsenem pro děti nachystán.
Pták Žal zaletěl v neděli, 17.4. do Jablonce na Rampu. Toto jediné představení, které vzniklo ve spolupráci loutkářských souborů Spojáček (Rudolf Krause) a Kordula /Pavlína Kordová) s laskavým přispěním Jany Krauseové (šití kostýmů a cenné rady) opět mělo tichý sál a potlesk. Jsem moc ráda, že děti i rodiče na konci představení využili možnosti si z blízka prohlédnout loutky a zkusit si hru s nimi. Třeba jsme oslovili a získali nového člověka do cechu loutkářského.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama