PŘEDSTAVENÍ VE VLAKU

6. srpna 2012 v 22:54 |  Kde jsme hráli
4.srpna proběhla na Zubačce jedna z mnoha nostalgických

jízd, které obecně prospěšná společnost ŽELEZNIČNÍ SPOLEČNOST Tanvald během léta pořádá. Vlaky zde jezdí po nejstrmější železnici v ČR s unikátními ozubnicovými lokomotivami a zvláštní historickou soupravou.
Trať vede z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova.

V sobotu 4. srpna 2012 jste mohli vidět čtvrtou pohádku ze Třech pohádek o drakovi, který hledal nevěstu. Plechové pohádky měly premiéru ve vlaku. Čtvrtý vagón a čtvrtá pohádka, kde hyperaktivní princezna poprvé užasle seděle a nebourala hrad ani věžičku. Protože se zamilovala a odlétala na zádech draka. Poprvé viděla svět z opravdové výšky.

Princezna pružinová měchačka, drak z lopatek a hrad starý prádelní hrnec. Přesto se smáli dospělí i děti. Další představení se odehrávala již na nádraží v Kořenově, kam přijížděli rodiny a milovníci vlaků historickým vláčkem, kterému do strmého kopce pomáhala Zubatka.
Zkusila jsem si jet na drezíně vlastní silou rozpohybované, prohlédla v Kořenově muzeum věnované ozubené trati, koupila pohled s parní lokomotivou a nechala si na něj dát razítko se 110. Jíž tak dlouho zde ozubená dráha funguje. Odehrála šest variací na dračí námluvy, zajedla to domácím trdelníkem s mákem a povidly a zapila pivem. To ale už na cestě domů, protože se čepovalo i ve vlaku. Krásný užitečný den.
Na archiv proběhlých akcí se můžete podívat na webu www.zubacka.cz kde naleznete i další podrobnosti.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama