CHAMELEON LEON VE VLAKU

5. srpna 2016 v 19:28 |  Kde jsme hráli
Modelová sobota na Zubačce 6. srpna 2016
PDF
Napsal uživatel Pavel Vlček
Středa, 27 Červenec 2016 21:00
V sobotu 6. sprna se můžete na Zubačce těšit na železniční modely, brejlovce třistaosmičku, zvláštní ozubnicové vlaky a mnoho dalšího. Železniční společnost Tanvald pro vás připravuje Modelovou sobotu na Zubačce.
Z Turnova vyrazí se zvláštním vlakem na Zubačku motorová lokomotiva "Brejlovec" 750.308. Ve vlaku budou řazeny vozy Balm i barový vůz Balm bistro. Tato lokomotiva z roku 1976 patří Spolku pro ochranu železnic - třistaosmička.
Zvláštní vlaky mezi Tanvaldem a Kořenovem bude tvořit historický motorový "Singrovka" M240.056, barový vůz Balm Bistro, vozy Balm a unikátní ozubnicová lokomotiva "Rakušanka" T426.003. Mezi Kořenovem a Harrachovem bude cestující vozit motorová lokomotiva "Brejlovcec" 750.308 s vozy Balm.
Jízdenky do zvláštních vlaků koupíte v den akce v předprodeji na nádraží v Tanvaldě nebo přímo ve zvláštních vlacích. Budete odbaveni historickými lepenkovými jízdenkami i průvodčími v historických uniformách. V barovém voze můžete kromě občerstvení zakoupit i upomínkové předměty ze Zubačky. Pivo a limonáda se roznášejí po celém vlaku.
Ve Výtopně Kořenov bude připravena rozsáhlá výstava železničních modelů, těšit se můžete i na modelová kolejiště. Můžete si tu také prohlédnout část sbírky historických vozidel Železniční společnosti Tanvald či shlédnout fotografie z rekonstrukce této budovy.
Pro děti je připraveno loutkové představení Chameleon Leon: ve vlaku v 10:50 z Tanvaldu, poté na nádraží v Kořenově do 16 hodin.
Vedle železniční stanice Kořenov se můžete povozit vláčkem Důlní železnice nebo se projet na koních. Od železniční stanice Kořenov můžete historickým autobusem vyrazit na výlet na Jizerku nebo do Příchovic. V Kořenově bude také otevřeno Muzeum ozubnicové dráhy, kde se seznámíte s historií naší ozubnicové dráhy nebo tu zakoupíte různé upomínkové předměty ze Zubačky. Bohaté občerstvení v Kořenově je samozřejmostí.
Železniční společnost Tanvald se na Vás těší v sobotu 6. srpna nejenom na Zubačce!


http://www.zubacka.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=480:modelova-sobota-na-zubacce-6-srpna-2016&catid=1:aktualne&Itemid=50
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama