LOUTKOHRANÍ V TURNOVĚ - příměstský tábor

2. září 2017 v 8:03 |  Co dál umíme
Příměstský tábor v Turnově byl zaplněn do posledního místa.(24.-28.7.2017, vedoucí Sára a Pavlína Kordovi, 16 dětí)
Letos po Chrudimi přidáváme Turnov a jenom děti.
Myslíte, že jsem litovala, že jsem opět porušila věkové omezení a měla skupinu dětí velmi odlišného věku? (od 5 do 13 let) Ne, protože je spojoval zájem o divadlo, v našem případě loutkové.
Všichni byly zruční a vytrvalí. Chtěli tvořit.
Samozřejmě velmi důležité bylo poučení o bezpečnosti. Provázeli je údivy rodičů: " My jsme se jim bály dát s sebou ten řezací nůž. To jim ho opravdu dáte?" Ano. Jediný kdo se zranil jsem byla já.Měla jsem se lépe poslouchat při poučování o bezpečném zacházení, souhlasily děti na moje shrnutí důvodu zranění.
Tak jsme se pustili do práce podle Sárou vytvořeného plánu. Každý den něco. Návrh loutky - maňáska, řezbování, kašírování, stříhání oblečku, šití. To jsme měly v plánu udělat za děti, ale někteří chtěli dělat všechno sami. Dokonce si zkusit i šití na stroji. Veliké díky Marjánce (13 let), která se šitím moc a moc pomáhala.
Stihli jsme si mezi tím i hrát. Takže každý den nová hra a protože nám počasí přálo, využívali jsme krásný park i zahradu, které sousedí s budovou Žluté ponorky.
" Tohle byl ten nejlepší tábor, který jsem kdy měla. V pondělí přijdu zase." Tohle hodnocení mi udělalo velikou radost. V pondělí jsem už byla na druhé straně republiky, ale příští léto v pondělí ... Všichni tvrdili, že přijdou. Tak uvidíme za rok.
Vaše Kordula (Pavlína Kordová)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama