Co dál umíme

PF 2018

1. ledna 2018 v 14:47
VELKÉ PODĚKOVÁNÍ VŠEM DOBROVOLNÍKŮM ZA POMOC, NADŠENOU PODPORU I DIVÁKŮM, ZA JEJICH ÚSMĚVY.

66. LOUTKÁŘSKÁ CHRUDIM - dovolená či maraton?

2. září 2017 v 10:00
Na 66. loutkářskou Chrudim jsme opět vyrazili všichni.

Sára měla opět dílnu s výrobou loutek, Marie - Mia opět organizovala. Tentokrát jako jedna z několika pravých rukou Michala Drtiny. Ruda Krause vedl seminář a já?
Hrála "Plechové pohádky" pro veřejnost na zahájení, 4x hrála spolu s Rudou Krausem v rámci nominace z oblastní přehlídky v Lounech představení "Nevěsta bílého medvěda", byla na semináři "Pouliční divadlo", další představení "Papírové pohádky" hrála na závěr festivalu a měla dílnu pro veřejnost v rámci divadelní poutě.

Na krk mi dýchala Varšava a text v polštině. Prostě mazec. Ten jsme také dostali na hodnocení představení "Nevěsta bílého medvěda". Kritizovali mnou vyrobené kostýmy...

Myslíte, že mne to zachmuřilo. Ne. Pravda ale, že toho bylo fakt moc...

Příští rok to udělám jinak, možná... mám na to celý rok naučit se říkat NE.

Seminář pouličního divadla byl super.

POHÁDKOVÁ CESTA MĚSTEM - úspěšně za námi

2. září 2017 v 9:29
Příprava Pohádkové cesty městem byla hektická, ale naštěstí nás byl dost početný tým.

Takže moc děkuji rodině, dobrovolníkům, kvělým odborným pracovníkům
a dotaci z Městského kulturního fondu města Liberces a hlavně obyvatelům Liberce a Jablonce, kteří přišli.
I díky nim jsme mohli v sobotu rozda 97 map, což znamenalo 97 dětí a k tomu spoustu dospělích. Někde byly dvě děti na jednu maminku či tatínka, jinde vyrazila celá rodina s jedním blaženým dítětem.
Sečteno a podtrženo.
4 pohádky, 6 stanoviště, 15 princezen a čarodějů na stanovištích a nepočítaně pochval. Pomohlo i počasí.
Takže někdy příště na viděnou.

PS: Potěšilo mne, že si dospělí pochvalovali lehce odborné informace o místech, sochách či objektech.
Také si občas zasoutěžili s dětmi.

Prostě sobota jak má být. S pozdravem Vaše Kordula

LOUTKOHRANÍ V TURNOVĚ - příměstský tábor

2. září 2017 v 8:03
Příměstský tábor v Turnově byl zaplněn do posledního místa.(24.-28.7.2017, vedoucí Sára a Pavlína Kordovi, 16 dětí)
Letos po Chrudimi přidáváme Turnov a jenom děti.
Myslíte, že jsem litovala, že jsem opět porušila věkové omezení a měla skupinu dětí velmi odlišného věku? (od 5 do 13 let) Ne, protože je spojoval zájem o divadlo, v našem případě loutkové.
Všichni byly zruční a vytrvalí. Chtěli tvořit.
Samozřejmě velmi důležité bylo poučení o bezpečnosti. Provázeli je údivy rodičů: " My jsme se jim bály dát s sebou ten řezací nůž. To jim ho opravdu dáte?" Ano. Jediný kdo se zranil jsem byla já.Měla jsem se lépe poslouchat při poučování o bezpečném zacházení, souhlasily děti na moje shrnutí důvodu zranění.
Tak jsme se pustili do práce podle Sárou vytvořeného plánu. Každý den něco. Návrh loutky - maňáska, řezbování, kašírování, stříhání oblečku, šití. To jsme měly v plánu udělat za děti, ale někteří chtěli dělat všechno sami. Dokonce si zkusit i šití na stroji. Veliké díky Marjánce (13 let), která se šitím moc a moc pomáhala.
Stihli jsme si mezi tím i hrát. Takže každý den nová hra a protože nám počasí přálo, využívali jsme krásný park i zahradu, které sousedí s budovou Žluté ponorky.
" Tohle byl ten nejlepší tábor, který jsem kdy měla. V pondělí přijdu zase." Tohle hodnocení mi udělalo velikou radost. V pondělí jsem už byla na druhé straně republiky, ale příští léto v pondělí ... Všichni tvrdili, že přijdou. Tak uvidíme za rok.
Vaše Kordula (Pavlína Kordová)

KRÁSNOLOUTKOVÝROBOHRANÍSISNIMI

30. srpna 2016 v 3:15

L • Krásnoloutkovýrobohranísisnimi aneb Výroba krásných loutek a hraní si s nimi - seminář pro děti i dospělé

Připravte se na tvrdou práci, která bude odměněna na konci týdne originální, funkční loutkou maňáska. I přes oddání se výrobnímu procesu, nebudeme zanedbávat pravidelné hry a zábavu. Šikovnost není podmínkou, ale trpělivost, usměvavost a rozumná míra poslušnosti ano. Přineste si základní výtvarné potřeby (pastelky, nůžky, jehlu a niť…), ale není to nezbytnost. Budeme vyřezávat (z polystyrénu), malovat, kreslit, stříhat a šít.
Lektorky: Sára Kordová členka divadelního spolku Kordula, studentka Masarykovy univerzity v Brně oboru Dějiny umění a Teorie interaktivních médií, která vedla příměstský tábor výroby a práce s loutkou a seminář výroby loutek na Chrudimi minulý rok, jako pomocník. Barbora Jurašková, studentka Masarykovy univerzity v Brně v oboru Hudební věda, která rok doučovala děti ze sociálně slabších rodin, pravidelně působí jako vedoucí na táboře a v Jablonci nad Nisou vedla výtvarný kroužek Tvořík v kině. Na případné dotazy rády odpovíme na telefonním čísle 605034987 nebo na emailu s.kordova94@gmail.com.

SEMILSKÝ PECEN

21. září 2015 v 16:57 | Mgr.Pavlína Kordová
V sobotu 12. září jsme vystupovali na tradičních dožínkových slavnostech v Semilech.

Podkrkonošskou slavností úrody se nesl hlas zesílený mikroportem a tak si poslechli Plechové pohádky i Bajky o kmotru zajíci na ostrově v Semilech nejen diváci, ale i široké zástupy procházejících návštěvníků.

V dílně, která oddělovala obě představení si děti s domocí maminek vyrobily zapichovadlo v podobě princezny či rozverného draka.

LOUTKÁŘSKÁ CHRUDIM 2015

13. června 2015 v 9:52

K • Od hlavy k nohám - seminář pro (skoro)náctileté děti (8-13 let)

Na seminaristy čeká tvrdá dřina a řehole, prokládaná hrou a zábavou. Lektoři zaručují odnesení si jedné originální funkční loutky - maňase. Vlastní rukou PROMĚNÍTE kus polystyrenu v pohlednou loutku. Šikovnost není pro účast v semináři podmínkou.

Dotazy na vybavení rádi zodpovíme na tel. 732 975 292 či na emailu kordula@seznam.cz. Těší se na vás Pavlína a Ruda.

Lektoři: Pavlína Kordová, učitelka výtvarné a dramatické výchovy, v rámci svých představení je scénografkou, režisérkou a loutkoherečkou.
Rudolf Krause, loutkář tělem i duší, ovládající všechny přidružené profese, vedoucí LD Spojáček.

Společně s Pavlínou Kordovou založili divadelní společnost Kordula Liberec.

WORKSHOP "SKROMNÉ STÁNKY MÚZ: KDYŽ LOUTKY OŽÍVAJÍ"

21. srpna 2013 v 23:20 | Mgr.Pavlína Kordová
Putovní výstavu "Skromné stánky múz: když loutky ožívají" byla obohacena o tři workshopy určené pro děti i jejich rodiče. Nejmladšímu účastníkovi byly tři roky, nejstarší účastnice měla 62 let. S někdy větší, jindy s menší dopomocí či radou, dalo vzniknout řadě krásných vařečkových loutek - javajek. Na stránkách Severočeského muzea si můžete prohlédnout podařené výrobky účastníků. Děkujeme Bc. Aleně Černé za krásný nápad, který dal vzniknout tomuto doprovodnému programu a nám dal příležitost šířit nadšení pro loutky do libereckých rodin.

KVĚTNÁ NEDĚLE NA KRÁSNÉ - JABLONEC

25. dubna 2011 v 21:55
Na Krásné u Jablonce byla jako každý rok první květnovou neděli mše spojená s oslavami.
Vedle stánků s rozmanitými předměty a dobrotami byla pro děti nachystána pohádková cesta s výrobou a divadelním představením.
Děti uviděly představení Papírové pohádky aneb Tři bajky o kmotru Zajíci a vyzkoušely si šikovnost a hbitost. Na konci této cesty si vyrobily masku svého oblíbeného zvířete. Pomáhali jim členové souboru Kordula a Kordulata.
Počasí i celá akce se vydařila v pořadí pro nás již druhý ročník.

TĚŽKÝ ŽIVOT POROTCE DIVADELNÍKA

23. února 2011 v 20:53
Měsíc březen je tradičně divadelní. Probíhají okresní a krajské postupové přehlídky dětských divadel, recitace i loutkových divadelních souborů.
3. března budu v roli porotce na okresní přehlídce dětského divadla v Liberci. Desnou navštívím rovnou dvakrát. Jednou s Bajkami v neděli 6. března a o čtrnáct dní později v roli porotce na Desenském medvědovi. Dále vás zvu na divadelní přehlídky do Turnova, na Turnovský drahokam a na pražského Tajtrlíka do Prahy. Tam budeme tentokrát s divadlem hrát. Jako běžný divák se určitě zajdu podívat na liberecké NaNeČisto. Tak vzhůru za kulturou.
 
 

Reklama